T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Okuldaki Çiftlik Projesi

Yayın Tarihi : 4.06.2024

     Tam ve Orman Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında "Mucize görmek istersen bir tohum ek!" sloganı ile başlatılan "Okuldaki Çiftlik" projesiyle çocukların tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmalarını, bilinçlenmelerini, aidiyet duygusu geliştirmelerini ve harekete geçmelerini hedeflemektedir. İl Müdürlüğümüz ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile belirlenen Okay Yaşar Ortaokulunda kurulan sera, kümes ve meyve bahçelerinde gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle çocuklarımız üretim süreçlerine dâhil edilecektir.  Böylece erken dönemden başlayarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın; zihinsel, fiziksel ve duyuşsal pek çok beceriyi bir arada edinebilecekleri doğal eğitim ortamında büyümelerine katkı sağlanacaktır.

     Bu kapsamda; uygulamaya konulan projenin açılışı Artuklu Kaymakamı Sayın Mesut TABAKCIOĞLU, İl Müdürümüz Menduh DİNLER, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, İl Müdür Yardımcıları Özkan ÖNEN, Mehmet Şirin İRMAK, , Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN ve şube müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

     Bundan sonraki süreçte İl Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından okuldaki öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek öğrencilerin üretim süreçlerine dahil edilmesi sağlanacaktır.