T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MENDUH DİNLER 23 NİSAN’DA GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARI UNUTMADI

Yayın Tarihi : 23.4.2020
     İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER “ 23 Nisan 2020… Bir ulusun uyanışının, egemenliğinin ilan edilişinin, millet iradesinin temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılı. 100 yıl öncesinden Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde, çocuklar milletin geleceğidir demiş ve bugünü Cumhuriyetimizin bekçileri olan çocuklarımıza armağan etmiştir.
     Dünya da olduğu gibi Ülkemizi de olumsuz etkileyen korona virüs (covid19) toplumların her yaştan kesimini etkilemiş bulunmaktadır. Türk milleti olarak birbirimize en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde genç fidanlarımız, geleceğimiz olan çocuklarımızı unutmadık.”
Okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmanın acısını yaşayarak “Evde Kal” çağrılarına uyan İlimiz Artuklu ilçesi Küçükköy ve Çukuryurt Mahallelerindeki çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
     İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER; İçinde bulunduğumuz 2020 yılında yaşadığımız olumsuzlukları bir nebzede olsa unutturmak, çocuklarımızı sevindirmek için çocuklarımıza 23 Nisan tişörtleri ve dikilmek üzere 2020 adet fidanı kendilerine teslim ettik. Bakanlığımızın misyonu çerçevesinde ağaçlandırma çalışmalarına katılan çocuklarımıza “Elimde Fidan Evimde Bayram” sloganlarıyla fidanlarımızı dikimini gerçekleştirdik.