T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İLÇEMİZDE KADIN ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ DAĞITILDI

Yayın Tarihi : 6.3.2020

​       Dargeçit Kaymakamlığı İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Gap Bölge Kalkınma İdaresi tarafından finanse edilen Dargeçitte Sütçülükte Nasırlı Eller Projesi kapsamında gerçekleştirilen programda, İlçe Kaymakamı Doğan KEMELEK, Mardin İl Tarım ve Orman Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şirin AYDIN KAYA ve  İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili İsmail AKGÜL süt üreticileri ile bir araya geldi. Belirli kriterleri yerine getiren çiftçilere 31 adet süt sağım makinası dağıtıldı.

     Hükümet konağının bahçesinde gerçekleştirilen programda Kaymakam KEMELEK, çiftçilerin aldıkları eğitimler sonunda almaya hak kazandıkları katılım belgelerini sahiplerine vererek, kendilerini tebrik etti. Programda konuşan Kaymakam, sektörün kaliteli süt ihtiyacının ancak yetiştiricilerinin süt sağım makineleri, hijyenik ve sağlıklı olarak hayvanlarından sağdıkları sütlerle olabileceğini söyledi.

      İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili AKGÜL ise ellerindeki fırsat ve imkânları halkın hizmetine sunmak istediklerini belirtip sürekli çiftçilerin yanında olduklarını dile getirdi.

      Konuşmaların ardından 31 kadın çiftçiye süt sağma makineleri teslim edildi.