T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MENDUH DİNLER İLÇE MÜDÜRLERİMİZ İLE GAP PROJE BAŞVURULARI HAKKINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Yayın Tarihi : 19.2.2020

​       2020 yılı için hazırlanacak ve desteklenecek projelerin ana programlara uygun bir şekilde yenilikçi, sürdürülebilir, değer zinciri oluşturacak yaklaşımları içermesi ve örnek projelerin desteklenmesi amacıyla dikkat edilmesi gereken konu ve hususları kapsayan 9 ilde yapılacak olan tanıtım toplantılarından ilki Mardin' de gerçekleştirildi.

    İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER başkanlığındaki toplantı da İlçe Müdürlerimiz ve İlçe Müdürlüklerimizde kurulan proje ekipleri; 2020 yılı GAP projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, hazırlanacak projelerin çiftçilerimizin genel beklentilerini karşılayacak İlimiz tarımına katma değer katacak projelerin hazırlanması konuları görüşülerek İl Müdürlüğümüz stratejisi belirlenmiştir.

      Toplantı sonun da konuşan İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER; İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli ekiplerin sahaya çıkarak çiftçilerimizle birebir görüşerek beklenti ve taleplerini dinlemelerini istedi. Bu çalışmalar sonucunda ayakları yere basan ve çiftçimizin beklentilerini karşılayacak projelerin ortaya çıkacağını belirterek şimdiden hazırlanacak projelerin İlimiz ve Ülke tarımına katkı vereceğini belirti.