T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GAP İdaresi tarafından 2020 yılı için hazırlanacak ve desteklenecek projelerin ana programlama toplantılarından İlki Mardin'de gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 18.2.2020

"Projenle Değer Kat" Sloganıyla çıkılan yolda Gap Bölge Kalkınma İdaresi Tarafından Yürütülen Tarımsal Üretimin Desteklenmesi Programı Kapsamında "PROJELERİNİ ARIYOR" Konulu Toplantı, Midyat Kaymakamı Sayın Tekin DUNDAR, GAP Bölge Başkanı V. Sayın Mehmet AÇIKGÖZ, GAP Bölge Müdür V. Sayın Hasan KILIÇ, İl Müdürümüz Menduh DİNLER, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve diğer kamu kurum kuruluşları Amir ve personellerinin katılımlarıyla İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda geçekleştirildi.

Toplantıda, GAP İdaresi tarafından 2008 yılından bu yana Tarımsal Üretimin Desteklenmesi Programı (TÜD) 2011 yılından bu yana Entegre Kırsal Kalkınma Programı (EKKP) ve GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP TEYAP) Programları yürütülmektedir.  GAP İdaresi yatırım yılı programları kapsamında Bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak çeşitli proje ve faaliyetler desteklendiği belirtilmiştir.

 2020 yılı için hazırlanacak ve desteklenecek projelerin ana programlara uygun bir şekilde yenilikçi, sürdürülebilir, değer zinciri oluşturacak yaklaşımları içermesi ve örnek projelerin desteklenmesi amacıyla dikkat edilmesi gereken konu ve hususları kapsayan 9 ilde yapılacak olan tanıtım toplantılarından ilki Mardin' de gerçekleştirildi.