T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIMDA DAYANIŞMA GÜNÜ

Yayın Tarihi : 12.2.2020

​      Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU arasında imzalanan "Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Üniversite ve Lise öğrencilerinden oluşan genç gönüllerin tarımla tanışması etkinliğimizi gerçekleştirdik.

    Bu protokol kapsamında genç gönüllülere İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Bakanlığımızın temel çalışmaları ve etkinliğimizin içeriği hakkında teknik bilgi verilerek Kızıltepe İlçemize bağlı Araköyü Mahallesinde personelimiz ve genç gönüllülerimizle lahana ve karnabahar hasadı yapıldı.

    Etkinliğe katılan İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER " Bakanlıklarımız arasında yapılan İş Birliği Protokolü çerçevesinde genç gönüllülerimizin tarımla tanışmasına, ürünün tarladan sofraya kadar geçen aşamaları görmelerini, yaşamalarını ve gençlere tarımı sevdirmeyi amaçladık. Bugün burada; personel, gönüllü ve çiftçi el ele dayanışması ile lahana ve karnabahar hasadını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Protokol çerçevesinde bu tür etkinliklerimizi devam ettirerek tarımda gençlerimizin daha fazla rol almalarını sağlamaya çalışacağız." diyerek çiftçi ve genç gönüllülerle lahana hasadını gerçekleştirdi.