T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

MARDİN’DE TARIM VE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

Yayın Tarihi : 5.2.2020

​        Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim ÖZCOŞAR ile makamında görüştü. Görüşmeye İl Müdür Yardımcımız Cemal TARI, Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Yusuf DOĞAN ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet CEYLAN katıldı.  

     İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile Mardin Artuklu Üniversitesi kurumlarının sorumluluk alanlarındaki "altyapı, personel, eğitim, Ar-Ge, etkinlik, öğrenci/çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım hizmetleri" gibi konulara ilişkin süreçlerin iş birliği içerisinde yürütülmesi için her iki kurumun da konuya hassasiyeti ve yoğun çalışmaları ile başarı sağlanacağı ifade edildi.

       İl Müdürümüz Sayın DİNLER, " Üniversitemiz ile bu protokol çerçevesinde özellikle tarım konusuna hakim akademisyenlerimiz ve araştırma grubuyla beraber yürütülecek çalışmalar yaparak başta ilimiz olmak üzere ülke için fevkalade yararlı, görülebilir sonuçlar oluşturacağına inancım tamdır. Bu süreç, üniversite öğrencileri için uygulama sahası, üreticilerimiz ve personellerimiz için bilgiye, tekniğe direk ulaşma konularında değerli bir katkı sunacaktır."